Erasmus Programı Hakkında

İşletme Mühendisliği öğrencilerimiz farklı ülkelerde, bir veya iki dönem olacak şekilde Erasmus+ Değişim Programı’ndan faydalanmaktadır. Aynı zamanda, Bölümümüze çeşitli Avrupa ülkelerinden çok sayıda değişim öğrencisi gelmektedir. Tüm bu sürecin Bölümümüzle ilgili kısmında İşletme Mühendisliği Erasmus Koordinasyonu (İMEK) yardımcı olmaktadır.

Son üç yıllık istatistikler göz önünde bulundurulduğunda, İşletme Mühendisliği Lisans, İşletme Mühendisliği Lisansüstü ve İşletme Lisansüstü programları öğrencileri, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin tüm programları içerisinde en çok öğrenci gönderen programlar içerisinde ilk üç sırada yer almıştır.

 
 

 

 

Dersler ve Akademik Bilgiler

Mevcut dersler, program süresi ve akademik kaynaklar hakkında bilgi. Kurs kataloglarına bu Link'ten ulaşabilirsiniz.

Öğrencilerin derslerini çoğunlukla İşletme Fakültesi'nden almaları ve ön koşul derslerine önem vermeleri beklenmektedir.

Ayrıca Ders Kayıt Formunu, İTÜ Erasmus ve Uluslararası Hareketlilik Ofisi tarafından akademik takvimde ilan edilen Ders Kayıt Dönemi öncesinde onaylanmak üzere Erasmus+ Bölüm Koordinatörü-Gelen'e göndermeleri beklenmektedir.

İşletme Mühendisliği lisans dersleri Maslak Ayazağa Kampüsü'nde verilmektedir. Ancak Lisansüstü dersler aksi belirtilmedikçe Beşiktaş Maçka Kampüsü'nde (ISB)  yürütülmektedir.

 

İMEK Ekibi

Bölüm Koordinatörleri (Departmental Coordinators)

Dr İdil EVCİMEN (Gelen Öğrenci – Incoming Student)

Doç. Dr. Cumhur EKİNCİ  (Giden Öğrenci – Outgoing Student)

 

Süreç Danışmanları (Process Advisors)

Ar. Gör Aslıgül AKSAN

Ar. Gör İrem Betül KOÇAK

 

Fakülte Öğrenci İşleri (Registrar’s Office of the Faculty)

Yasemin YALÇIN