itumba

Program hepimiz için çok yararlı oldu. Bence çalıştığımız kuruma / sektöre bakarken çok boyutlu bir değerlendirme yapabilmeyi öğrendik ve kariyer yaşamından kendi payımıza ne beklediğimizi keşfettik. Bu bağlamda, öğretim görevlilerinin bizle ilgili takip ve yönlendirmelerinin katkısının da büyük olduğunu düşünüyorum.
Defne Özgür KIZIL ÖZBAŞ HSBC / PFS-SME Regional Management Assistant Supervisor

Hedefiniz iyi bir yönetici olmaksa; bu hedefe ulaşmak için iyi bir donanıma sahip olmanız gerekir. Yönetim bilimleri, pazarlama ve finans alanlarında farklı uzmanlık alternatifleri sunan, İngilizce eğitimi, deneyimli kadrosu ile Türkiye’nin en önde gelen okullarından olan İTÜ MBA ise; ”hedefe ulaşmak için en doğru tercihtir.”
Emel Gülap – Ernst Young Transaction Advisory Services

Ben insan kaynaklarında kariyerime devam eden bir çalışan olarak İTÜ Executive MBA programını tercih ettim. Öncelikle ders zamanlarının çalışanlar açısından akşam saatlerinde olması ve değişik sektörlerde çalışan arkadaşlarımızla derslerin işlenmesi bana farklı bakış açıları kazandırdı. Tabii ki değerli hocalarımızın emekleri ve engin bilgi birikimleri de bizim bu bakış açılarını kazanmamızda en büyük etmendir. Ayrıca mezunlar arasında sosyal dayanışmanın oluşturulması açısından da oldukça faydalı olduğunu söyleyebilirim. Bu programa kabul olduğum için ve bu programdan mezun olduğum için kendimi şanslı hissediyorum. İstanbul Teknik Üniversitesi’ ne ve programda emeği geçen bütün hocalarımıza teşekkürü bir borç bilirim.
Aydolu Şimşek – İnsan Kaynakları

İTÜ Executive MBA programı, sadece dünyada ses getiren yöntem ve görüşleri öğretmekle kalmayıp, bu bilgileri günümüz koşullarında nasıl yorumlayabileceğimi de anlamama yardımcı olan bir programdı. Konusunda uzman öğretim görevlileri sayesinde, ders programı içerisinde ele alınan konuların, aslında günlük yaşamımda karşılaştığım birçok durumla örtüştüğünü gördüm. Her gün, olaylara bakış açımın nasıl değiştiğini fark ettim. Ayrıca sektöründe başarılı birçok firmanın yetkilileri ile görüşme fırsatı bularak, hayata geçmiş, başarılı olmuş projeleri ve deneyimleri öğrenme, dinleme fırsatı buldum. Programı, kişisel gelişimim ve kariyerim için çok faydalı bulduğumu söylemek isterim.
İnci Yükselci/STMicroelectronics-IT & CAD Engineer

Epey yoğun geçen ama bir o kadar da sürükleyiciliğini koruyan bir program. Program boyunca her gün vizyonumun biraz daha değiştiğini ve her geçen gün kendimi daha da geliştirdiğimi hissettiğim ve daha da önemlisi bu programı seçmemdeki kararımın ne kadar doğru olduğunu gördüğüm bir eğitimdi. Ders programları ve aktiviteleri, öğretim üyeleri ve seçilen öğrencilerin kalitesi, geleceğinize ve kariyerinize sağlayacakları ile doğru bir adres.
Feray Toplu/Schering Plough-Finans

Bilgiye ulaşmanın her geçen gün daha kolaylaştığı dünyamızda artık bilgiye sahip olmak başarıyı getirmiyor ve farklılaşma ihtiyacı her geçen gün daha fazla artıyor. İşte bu farklılaşma ihtiyacı nedeniyle ITÜ Executive MBA programına katıldım.  ITÜ Executive MBA programında ders veren öğretim üyelerinin, bilgiyi iş hayatının, dünyanın ve ülkemizin yerel koşullarıyla birleştirerek sunması sayesinde ihtiyacım olan farklılaşmayı kazandığımı fark ettim. Siz de farklılaşma ihtiyacı hissediyorsanız, ITÜ MBA gereken katkıyı size sağlayacaktır.
İsmail Işık/Finansbank Teftiş Kurulu Başkanlığı-Müfettiş   

ITU Executive MBA 2007 mezunuyum. İnsan kaynakları yönetimi, ekonomi, pazarlama, kalite yönetimi, finans, hukuk yani kısacası bir işletmede ihtiyaç duyulan tüm bilgileri öğrenmek için bu yoğun program kesinlikle doğru adrestir. ITU MBA, sadece ihtiyaç duyulan teknik bilgileri vermekle kalmaz aynı zamanda sistemli olmayı ve takım çalışmasını da öğrencilerine aşılayan bir programdır. Pek çok sınıf arkadaşım gibi benimde başarıyla bitirdiğim bu yüksek lisans programı sayesinde mesleki kariyerimde yeni fırsatlar yakalamakla kalmadım, yepyeni dostlara sahip oldum.
Ecz.Macide Taslacı-Product Manager-Koçak İlaç Pazarlama