İşletme Mühendisliği Klübü (İMK), 1991 yılında üniversite, iş dünyası ve öğrenci üçgeninde bütünleştirici rol oynamak, öğrencilerin çok yönlü olmasını sağlayacak etkinlikler gerçekleştirmek amacı ile kurulmuştur.

İMK’nın etkinliklerinden biri olan Üniversite – Sanayi İşbirliği Projesi öğrencilerin firmalarda çeşitli projelerde uzun süreli görev almalarını sağlamaktadır. Bugüne kadar bu rpoje kapsamında aralarında Arçelik, Mercedes Benz, Netaş gibi firmaların olduğu pek çok farklı firmada projeler gerçekleştirilmiştir.

İMK öğrencileri ekonomi, iş ve sanat dünyasının önde gelen isimlerini bir ara getirdiği panel ve söyleşi etkinlikleri dışında büyük organizasyonlara da imza atmaktadır. 2000 yılından itibaren İTÜ’de İMK öncülüğünde ‘Üniversite öğrencileri ile iş dünyası arasında yeni köprüler kurarak günümüz yönetim sorunlarına ışık tutmak ve akademik çalışmalara özendirerek uluslararası çapta bilgi paylaşımına olanak sağlamak’ amacıyla Uluslararası Yönetim Bilimleri Kongresi’ni düzenlemektedir.

Daha fazla bilgi için http://www.ituimk.org