İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Kulübü 1991 yılında kurulmuştur. Kurulduğu yıldan bu yana Türkiye’nin önde gelen üniversite kulüpleri arasındadır. Her geçen yıl yükselen ivmesiyle birçok başarılı organizasyona imza atarak, firmalar ile üniversite öğrencileri arasında bir köprü vazifesi görmektedir.

Sene içerisinde Bilişim Teknolojileri Zirvesi(BTZ) ve Yönetim Bilimleri Kongresi(YBK) olmak üzere iki büyük etkinlik düzenlenmektedir.

İnternet, dijital pazarlama, mobil teknoloji, sosyal medya, bilişim sektörünün dünya ekonomisindeki yeri, e-ticaret, en stratejik güç olarak ‘bilgi’ gibi birçok konunun panel ve seminerlerde ele alınacağı Bilişim Teknolojileri Zirvesi, aynı zamanda firmalar tarafından en yeni teknolojilerin sunulacağı fuaye alanında sponsor firmaları ve katılımcıları bir araya getirecek ve Sosyal Medya Ödülleri ile internet dünyasının önde gelen isimlerini belirleyecek. Dijifikir yarışması ile birlikte ise her sene girişimciler ve yatırımcıları aynı çatı altında toplamaya ve girişimcilik ekosistemine katkıda bulunmaya devam edecektir.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Yönetim Bilimleri Kongresi’nin ilki 2000 yılında, “Conference on Management Sciences” adı altında, uluslararası düzeyde gerçekleştirilmiştir. Kongre, 2007 yılından bu yana Yönetim Bilimleri Kongresi adıyla düzenlenmeye devam etmektedir. Her yıl etkinliğimizin son gününde birbirinden değerli sanatçılarla kapanış konseri yapılmaktadır.

Kongrenin amacı, üniversite öğrencilerini akademik çalışmalara teşvik etmek, eğitim sistemine yön vermek, öğrenciler ile iş dünyası arasında yeni köprüler kurarak günümüz yönetim problemlerine ışık tutmak ve bilgi paylaşımına olanak vermektir.

MİSYON

Misyonumuz, geleceğin yönetici adaylarını aynı çatı altında toplayarak ortak projelere imza atmak, yaratıcılık ve takım çalışmasına yatkınlık özelliklerini geliştirerek iş dünyasına hazır bireyler haline getirmektir. İşletme Mühendisliği Kulübü tarafından düzenlenen tüm organizasyonlar ve eğitimler, bu amaca ulaşmayı sağlayacak nitelikler taşımaktadır.

VİZYON

Vizyonumuz, üyelerimizin sosyal ve teorik bakımdan donanımlı, yetkin, girişimci ve sektörün ihtiyaçlarına göre yetişmiş bir şekilde mezun olmasını sağlamaktır. İşletme Mühendisliği Kulübü, üniversite öğrencilerinin her alandaki yetkinliklerini artırmanın yanında, firmalar ile üniversiteler arasındaki iletişimi en üst düzeye taşıma vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Daha fazla bilgi için https://ituimk.org.tr/

komite foto